Pasaulē atzītais klasiskās un elektroniskās mūzikas pianists un producents Frančesko Tristano īsfilmā “My Riga Connection” apraksta savu emocionālo atgriešanos Rīgā pēc 26 gadu pārtraukuma un atklāj publiski maz zināmu stāstu par savu saistību ar Rīgu.
“Pagājušā gada vasarā pēc 26 gadu pārtraukuma man bija iespēja atgriezties Rīgā ar dzīvo izpildījumu sintezējot klavieres un elektroniku. Tā man bija ļoti īpaša un emocionāla atgriešanās, jo man ir slēpta personiska saikne ar Rīgas pilsētu,” saka Tristano.
Luksemburgā dzimušais pianists un komponists 2023.gada vasarā atgriezās Rīgā, lai uzstātos ar electronic live izpildījumu ikgadējā elektroniskās mūzikas pasākumā TheRoom Live. Uzstāšanās pēc 26 gadu pārtraukuma ar elektronisko live izpildījumu kļuva par pirmo Frančesko Tristano uzstāšanos Rīgā kopš studijām Mūzikas akdēmijā 1997.gadā kad Tristano uzstājās vēl tikai kā konservatorijas students atskaņojot klasiskās muzikas repertuāru.
Šā gada sākumā Frančesko Tristano ir publicējis īsfilmu My Riga Connection. Īsfilmas režisējis ir Viktors Buda, kurš ir zināms pēc skatītāju atzinību ieguvušās dokumentālās filmas “Deju Laikmets” (2017) un ir bijis autors vairākām mūzikas žanra filmām un darbiem.
Francesco Tristano “My Riga Connection” [ar latviešu subtitriem] var noskatīties šeit:
Luksemburgā dzimušais pianists un komponists, pilnajā vārdā Frančesko Tristano Šlimē (1981) vēl pirms studijām pasaulslavenajā Džuljarda mūzikas akadēmijā Ņujorkā,1997. gadā pavadīja nepilnu gadu Rīgā studējot Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā pasniedzēja Teofila Biķa vadībā. Pavadīto laiku Rīgā Tristano uzskata par būtisku pagrieziena punktu savā karjerā kas viņu sagatavoja Džuljarda skolai un izveidoja par to pianistu un mūziķi kādu pasaule viņu pazīst šodien.
Tristano pēc Džuljarda skolas absolvēšanas vēlāk izveidoja spožu karjeru un kļuva par vienu no šodienas atzītākajiem klasiskās un elektroniskās mūzikas pianistiem.
Tristano paralēli klasiskajai piano skolai pēc studijām Ņujorkas Džuljarda skolā (The Juilliard School), kuru pabeidza ar izcilību sāka strādāt ar elektronisko mūziku, kas deva iespēju viņam sadarboties paralēli klasiskajai mūzikai ar cienījamākajiem elektroniskās deju mūzikas vārdiem kā Deriks Mejs, Karls Kreigs un Morics fon Osvalds.
Kopš 2012. gada Tristano ir Sony Classics mākslinieks, kura skaņdarbus izdod arī Deutsche Grammophon, InFine un Transmat ierakstu kompānijas. Tristano 2015.gadā sadarbībā ar vācu ierakstu kompāniju Get Physical, ierakstīja vienu no leibla slavenākās sērijas ierakstiem “Body Language” vol 16. Kritiķu augstāko atzinību Frančesko Tristano ir ieguvis ar albumu Tokyo Stories (2019).
Vairāk par Frančesko Tristano
► Web: www.francescotristano.com/
► Facebook: www.facebook.com/francescotristano/
► Instagram: @francescotristanoofficial